Táto vláda sto dní nepotrebuje

Autor: Martin Podolský | 12.7.2006 o 12:05 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  3059x

SNS ma tri piliere. Jeden je namalovaný ako narodný, druhý ako kresťanský a tretí ako sociálny. Všetky tri sú ale v skutočnosti v prvom rade hystericky protimadarské a sekundárne protieurópske, protiamerické, rasistické, antisemitistické a xenofóbne, a plávajú v alkohole a na primitívnom vulgarizme.

A na to bohužial mnohí zakomplexovaný Slováci, hlavne Tí, čo im chlast a asociálny primitivizmus vonia lepšie ako robota, letia ako muchy na lajno. Naopak, mnohým doma aj v zahraničí sa vláda, ktorej súčasťou je takáto strana zdá ako obojručné upustenie od civilizovaných európskych hodnôt a skok na úroveň a mentalitu šimpanzov. Zoznam populistických hlupostí predstaviteľov Smeru by bol určite niekoľkonásobne dlšhí ako očakávané programové vyhlásenie vlády. Profil Mečiarovho HZDS takisto netreba predstavovať - určite nie niekomu, kto v 90-tych rokoch trochu sledoval na Slovensku diane.

Otázka je: prečo si toto vládne zoskupenie pýta 100 dní? Poznáme ich predsa už dlhé stovky dní. Vieme akí sú, čo hovoria a robia. Máme teraz dúfať, že majú pre nás nachystané prekvapenia ako slušnosť, férovosť a dobro pre krajinu? Napriek tomu, že voľby boli demokratické a nezostáva iné ako rešpektovať z nich pochádzajúcu vládu, je kritika ľudu či médií taktisto demokratickým prejavom. A to aj bez proklamovaných 100 štartovacích dní.

Ak ma táto vláda presvedčí o tom, že si moju dôveru zaslúži, mimoriadne rád uberiem z kritického prístupu plyn a ospravedlním sa i za publikovanie týchto názorov. Či tomu ale verím, zrejme nemá zmysel dodávať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Pochopí len ten, kto to zažil. Aká je realita s Alzheimerovou chorobou

Nechodia na návštevy a nonstop je v strehu.

KOMENTÁRE

Víťazný február nepriniesol spravodlivejšiu spoločnosť

Funkcionári nakupovali v lepších obchodoch.


Už ste čítali?