Táto vláda sto dní nepotrebuje

Autor: Martin Podolský | 12.7.2006 o 12:05 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  3068x

SNS ma tri piliere. Jeden je namalovaný ako narodný, druhý ako kresťanský a tretí ako sociálny. Všetky tri sú ale v skutočnosti v prvom rade hystericky protimadarské a sekundárne protieurópske, protiamerické, rasistické, antisemitistické a xenofóbne, a plávajú v alkohole a na primitívnom vulgarizme.

A na to bohužial mnohí zakomplexovaný Slováci, hlavne Tí, čo im chlast a asociálny primitivizmus vonia lepšie ako robota, letia ako muchy na lajno. Naopak, mnohým doma aj v zahraničí sa vláda, ktorej súčasťou je takáto strana zdá ako obojručné upustenie od civilizovaných európskych hodnôt a skok na úroveň a mentalitu šimpanzov. Zoznam populistických hlupostí predstaviteľov Smeru by bol určite niekoľkonásobne dlšhí ako očakávané programové vyhlásenie vlády. Profil Mečiarovho HZDS takisto netreba predstavovať - určite nie niekomu, kto v 90-tych rokoch trochu sledoval na Slovensku diane.

Otázka je: prečo si toto vládne zoskupenie pýta 100 dní? Poznáme ich predsa už dlhé stovky dní. Vieme akí sú, čo hovoria a robia. Máme teraz dúfať, že majú pre nás nachystané prekvapenia ako slušnosť, férovosť a dobro pre krajinu? Napriek tomu, že voľby boli demokratické a nezostáva iné ako rešpektovať z nich pochádzajúcu vládu, je kritika ľudu či médií taktisto demokratickým prejavom. A to aj bez proklamovaných 100 štartovacích dní.

Ak ma táto vláda presvedčí o tom, že si moju dôveru zaslúži, mimoriadne rád uberiem z kritického prístupu plyn a ospravedlním sa i za publikovanie týchto názorov. Či tomu ale verím, zrejme nemá zmysel dodávať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Robili radikálne reformy. Nemali inú možnosť

Krajiny, ktoré s trhovými reformami otáľali, sú dnes na tom horšie ako Poľsko, tvrdí Leszek Balcerowicz, autor radikálnych reforiem zo začiatku 90. rokov.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.


Už ste čítali?