Euro, pochovaj Hlinku!

Autor: Martin Podolský | 4.10.2007 o 9:03 | Karma článku: 8,31 | Prečítané:  3205x

„budem pracovať vo dne do tých čias, kým z červeného Slovenska nebude Slovensko biele, Slovensko slovenské a kresťanské“.


Národná rada Slovenskej republiky má tento mesiac hlasovať o zákone z dielne SNS o zásluhách Andreja Hlinku. Katolíckeho kňaza, politika, zakladateľa Slovenskej ľudovej strany (1905) nesúcej odkaz : "„budem pracovať vo dne ido tých čias, kým z červeného Slovenska nebude Slovensko biele, Slovensko slovenské a kresťanské“. Veru, zapracovali aj (rok) po jeho smrti gardisti a kolaboranti s nacistickým Nemeckom na jeho odkaze, myšlienke vybielovania (vládou iniciované a hradené transporty slovenských Židov do nacistických koncentračných táborov, pogromy) a katolizácie krajiny (perzekúcie evanielikov a ostatných nekatolíkov a politickej opozície). Bojovník proti akejkoľvek kritike katolíckej cirkvi, zavrhovateľ životaschopnej Československej republiky a veľký nacionalista. Autor výroku : "„Ja som slovenský Hitler, ja tu spravím taký poriadok ako Hitler v Nemecku,“ (Slovenské zvesti, 1936)

Tohto "človeka" máme na tisíckorunovej bankovke. Modlu posluhovačov, zlodejov a zbabelých vrahov.

Andrej_Hlinka.jpg

To, že sa sa pričinil o sebaurčenie Slovákov ako národa, mu slúži ku cti, ale nerobí to z neho hrdinu. Hrdina je totiž morálnou autoritou, o čom v prípade Hlinku, autokratického, morálne skorumpovaného klerikálneho fašistu nemože byt ani reči. Ak by parlament rokoval o zákaze šírenia Hlinkových nebezpečných antidemokratických myšlienok, ktoré stáli Slovenských občanov veľa utrpenia a hanby, pochopil by som to skôr, ako to, že primitívne nacionalistické sily sa usilujú o glorifikáciu jeho osoby.

sls.gif

Návrh zákona však nemá na ružiach ustlané. Viacerí poslancí koalície sa s návrhom neztotožňujú, a už stihli v médiách avizovať, že zaň hlasovať nebudú. Prijatie tohto zákona je teda otázne. Obludné však je, že takýto návrh, po všetkom tom ohavnom zle, ktoré poznamenalo históriu prvého slovenského štátu, sa vôbec zrodil. Vznikol totiž z rovnakých pohnútok ako fašistický Slovenský štát - z nacionalizmu,
nenávisti a falošnej hrdosti.

Ako v utorok uviedol inernetový spravodajský portál dnes.sk "Striktné odmietnutie zákona o zásluhách Andreja Hlinku požaduje 163 osobností vedeckého, kultúrneho a spoločenského života prostredníctvom verejnej výzvy".

monsenorhlinka1.jpg historia_05_HLINKA.jpg hlinka.jpg

 

Hlinka, či už so zákonom o jeho zásluhách alebo bez, však stále zostáva hrdinom vyobrazenom na našich platidlách. Definitívny koniec Hlinku ako pseudovzoru vlastenectva v našich peňaženkách prinesie až začlenenie Slovenskej republiky do Eurózony. Na deň, kedy sa hlinka bude vymieňať za Euro, sa teším. Nech sa mu v hrobe dobre obracia. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prezident považuje nomináciu Sakovej za premrhanú príležitosť

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?